відкритий урок з української мови Феклістової Л.І.

вчителя 1 класу, на тему "Одяг"



 

 

 

 

 

 

 

 

Муравлівська ЗОШ

                                         

 

Урок  української мови у 1 класі

(російська мова навчання)

 

                

                                      Тема «ОДЯГ»                                                                                   

 

 
   

                                                                                                                                                         Розробив:

                                                                            учитель початкових класів

                                                                                 Феклістова Л.І.

                                                                            


Урок української мови в 1 класі по темі «Одяг»

 

Мета: засвоїти українські слова — назви предметів одягу, навчати дітей порівнювати, зіставляти; активізу­вати продуктивне мовлення; розвивати увагу, пам’ять, мовлення; виховувати бережливе ставлення до свого одягу.

 

Обладнання уроку: малюнки для словникової роботи, предметні малюнки із зображенням предметів одягу, презентація, відеоролик «Зустрічають за одежею», картки «Одяг в різні пори року»

 

Тип уроку: здобуття нових знань

 

                                                   ХІД УРОКУ

ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

 Ось дзвоник сигнал нам дав.

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо,

Урок скоріше починаємо!

 

АКТУАЛІЗАЦ1Я ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1. Словникова робота – повторення вивчених слів (за малюнками)

Олівці, водій, кукурудза, ґудзик, бджола, цибуля, вишня.

  1. Бесіда.

-          Яка зараз пора року? Яка погода на вулиці? Чи є на дворі вітер? А про що може розмовляти вітер з деревами?

  1. Мовна розминка.

 Після того як діти прослухають вірш, учитель повідомляє, що повторювання вірша вони будуть здійснювати в особах.

 

Вчитель. Шепоче вітер:

   Хлопчики. «Ша-ша-ша!

                           Шубку білочка знайшла!»

Вчитель. Шелестить трава похила:

    Ді в ч а т к а. «Шубку білочка купила!»

Вчитель. Шепчеш ти, і вірю я:

                    Шубка в білочки своя!

                                                     Г. Чубач

 

Слайд «Білка»

-          Подивіться яка красива білочка. А яка у неї шубка. Якого вона кольору?

-          А які ще шубки ви знаєте?

-          Закінчить речення

-          Шубка – це … (одяг).

-          А які назви одягу ви знаєте?

 

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

-          Сьогодні ми познайомимось з назвами одягу, пограємо в ігри, перевіримо свою уважність.

 

СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

-          А зараз я пропоную відвідати магазин «Одяг» (слайд «Магазин»)

-          Що можна купити в магазині?

-          Що в ньому купить хлопчик? А дівчинка?

Вивчення слів: сорочка         шкарпетки

                          спідниця       панчохи

                          пальто           хустка

                          плаття           брюки

                          капелюх        шарф

                          куртка           шапка

                          рукавички     шубка

Гра «Луна» (повторення вивчених слів за вчителем з різним емоціональним відтінком)

Гра «Чи уважний ти?»

(слайд) Знайди що зайве і чому?

Гра «Так. Ні.»                                            

Спідницю носять на ногах?   Панчохи носять на руках?

Шкарпетки носять на шиї?    Шию обмотують шарфом?

Закріплення вивчених слів. Гра « Найкращий  перекладач»

Фізхвилинка «Я збираюсь до школи». Коли почуєте назву одягу, покажіть як його вдягаєте.

В школу я збираюсь вранці

Одягну сорочку, брюки.

Натягну шкарпетки теплі.

Щоб на вулиці не змерзти

Одягну я куртку, шапку,

Повяжу шарфом я шию

Рукавички натягну та на вулицю піду.

 

      Вправа на порівняння.

- Подивіться, до вас у гості завітала дівчинка Оленка. У що вона вдягнута? Як називається такий       

  одяг? Чи щодня ми вдягаємо такий одяг?

            Слухання вірша Н. Поклад «Україночка Оленка» (слайд).

-          Яка Оленка: спокійна, весела чи сумна? Доведіть свою думку.

-          Оленка принесла вам загадки, спробуйте їх відгадати.

 

      Робота над загадками.

а)         Подивишся — штани, але обрізані вони. (Шорти.)

б)         У тепле літо одягають плаття на бретельках. (Сарафан.)

в)         Має крила — не літає. (Капелюх, рос. шляпа.)

г)         Виплетені з ниток, їх одягають на ноги, коли холодно. (панчохи; шкарпетки, рос. носки.)

д)         Улітку прикриває голову від сонця. (Панамка, хустина, бейсболка.)

е)         Коли холодно, обмотує шию. (Шарф.)

ж)        Плету хлівець

            На четверо овець,

            А на п’яту окремо.  (Рукавичка.)

 

Робота з картками «Одяг в різні пори року»

У дітей на партах картки з зображенням одягу. Треба назвати річ і сказати, коли ми її вдягаємо.

Картки прикріплюються до таблички з відповідною порою року.

 

ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ

Гра «Допоможи малюкові»

-          До вас у гості сьогодні ще завітав малюк, але він плаче. Чому? (слайд)

-          Назвіть речі, які лежать у скринці.

-          Як всі ці предмети назвемо?

-          А звідки ж з’явився перший одяг?

 

Просмотр уривку з відеоролику «Зустрічають за одежею» ( перші 4 хвилини)

-          Яким повинен бути одяг? Хто за цим має слідкувати?

Робота в парах.

       Розкажи сусіду по парті,  який одяг ти любиш одягати в різні пори    року, вислухай його думку.

       Розпитай, де зберігається у товариша одяг?

       Повідом, як ти доглядаєш за  своїм одягом.

       Поцікався, про який предмет одягу мріє твій сусід.

 

Підсумок уроку.

- Про що дізналися на уроці?

-Які нові слова запамятали?

Дякую за урок.