ми за чисте довкілля


УЧАСТЬ У АКЦІЇ "ЗИМУЮЧІ ПТАХИ"
Прилетіли шпаки,
Дорогі співаки,
Прилетіли весну зустрічати.
У шпаківнях нових
Скоро будуть у них
Жовтороті малі шпаченята.
Учні Муравлівського ЗЗСО протягом зими виготовляли годівнички, шпаківні та годували зимуючих птахів.

 День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету відзначається щороку. У цей День, всі учасники освітнього процесу об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах. Особлива увага приділяється підростаючому поколінню. Адже, діти та молодь мають право на особливий захист і допомогу під час роботи в Інтернеті, і мають бути під особливим захистом від перешкод для свого фізичного, психічного й морального благополуччя, зокрема від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті та інших форм кіберзлочинності.
Учні та педагоги Муравлівського ЗЗСО також долучилися до цьго дня. Були проведені бесіди, тематичні уроки, переглянуті презентації та соціальні відеоролики; учні виготовили плакати, презентації, малюнки та буклети.

ЯЛИНКА

7 грудня в Муравлівській ЗОШ пройшла природоохоронна акція "Ялинка". Всі учні та батьки прийняли активну участь у виготовлені святкових поробок. Самими активними були колективи 2,4,5,6,8 класів та гурток "Іграшка-сувенір" (керівник Загорська К.А.).

Дякуємо всім за чудову роботу та бажаємо творчого натхнення, міцного здоров'я, святкового настрою!

Заходи до Дня людей з інвалідністю у Муравлівській ЗОШ

3 грудня весь світ відзначає Міжнародний день людей  з інвалідністю. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.  У Муравлівській ЗОШ проведено ряд заходів, метою яких було усвідомлення  життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги. Так, зокрема, психологом школи в 7 класі проведено міні-тренінг «Друзі з особливими потребами». Захід був направлений на звернення уваги до проблем інвалідів, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.

Тимофєєва С.І., психолог школи

Заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Муравлівській ЗОШ

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.

Так, 1 грудня в Муравлівській ЗОШ  пройшли різноманітні заходи, які покликані допомогти учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від  цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті. Учні школи виготовляли тематичні буклети, класними керівниками проведені тематичні виховні години, соціальним педагогом та психологом організовано перегляд тематичних презентацій, проведені інформаційні бесіди, міні-тренінги.

Тимофєєва С.І., психолог школи

 

 


ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Традиційно наприкінці листопада початкова школа Муравлівської ЗОШ проводить Тиждень малюків. В понеділок діти виготовляли та прикрашали коридор квітками щастя. У вівторок майстрували новорічні іграшки. У середу оформляли двері в корідорі початкової школи. В четвер був днем улюбленої іграшки та настільних ігор. Тиждень малюків закінчився традиційним Святом чаювання. Кожен день велика перерва починалася з музичної руханки.

                                                       ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

В Муравлівській школі на протязі листопаду проходив місячник : "Здоровий спосіб життя". Діти працювали в класах та дистанційно. Цікаво пройшла вікторина між 6 та 8 класами. Намальовано багато малюнків, створені проекти та колажі, вивчено безліч висловів про здоров'я. Були виконані багато фізичних вправ за Меєром. Переглянуті мультфільми, відеосюжети, проведени бесіди, лекції, тестування..

                                        ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

З 16 по 20 листопада в Муравлівській ЗОШ пройшов тиждень Толерантності.
Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.

 

З метою поширення знань і виховання у дітей такої риси як терпимість, в школі пройшли уроки та виховні години на тему "Толерантность". Учні 11 класу виготовили буклети та розповсюдили серед школярів інших класів.
Соціальний педагог Коваленко Ю.В.
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ
13 листопада в Муравлівській ЗОШ пройшов Всесвітній День Доброти. Активну участь прийняли всі учні школи. Були проведені виховні години, а також Святкове привітання від учнів 1 класу, флешмоб з квітами "Ми бажаємо вам добра" (2 кл.), відкритий виховний захід та вікторина у 5 класі "Про людські чесноти".
Скільки в людині доброти – стільки в ній і життя. (Емерсон У.)

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

З 9.11 по 13.11 по Муравлівській ЗОШ були проведені заходи до Дня писемності та мови. По класах учителями української мови та літератури (Наумова М.П., Дмитрієва Л.І., Тимофєєва С.І., Рожнатова Н.М.,) були проведені цікаві уроки у формі квестів, випробувань, ігор, досліджень. Усі діти середньої та старшої ланки активно взяли участь.

День української писемності та мови  в Муравлівській ЗОШ

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш

  9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.

  Традиційно в Муравлівській школі відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

   Так, вчитель української мови Тимофєєва С.І. разом із учнями 7 класу провела інтелектуальну гру-конкурс «Мово українська, мово солов’їна». Семикласники підготували цікаві презентації команд до конкурсу «Візитівка», гідно впорались із конкурсами «Мовне асорті», «Словникар», «Відгадайко» та ін. Слід зазначити, що всі учні 7 класу були активними під час заходу.

   Особлива атмосфера панувала в 10 класі, де було проведено літературно-музичну композицію «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…». Учні пригадали легенду про мову, з цікавістю  переглянули відео  «10 фактів про українську мову» та «День української писемності та мови». Під час заходу лунали пісні «Мова єднання» (Наталії Бучинської) та «Українська  мова » (Лесі Горової). Ведучі заходу натхненно, із захопленням розповідали про українську мову та писемність, про історію свята та роль слова в житті людини.

     Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
                                        

                                                  Тимофєєва С.І., вчитель української мови та літератури

                                           Міжнародний день Чорного моря

Щорічно 31 жовтня проводиться Міжнародний день Чорного моря з метою активізації еколого-натуралістичної та природоохоронної роботи, збереженню біорізноманіття Чорного моря. Серед учнівської молоді Муравлівської ЗОШ були проведені ряд заходів: виховні години, вікторини, виставка у бібліотеці та виставка малюнків серед молодших класів. Ці заходи сприяли розширенню та поглибленню знань дітей про Чорне море, природну спадщину.
Збережемо Чорне море для майбутніх поколінь!

Тренінгове заняття  з профілактики суїцидальної  поведінки «Станція  під назвою «ЖИТТЯ»

Я живу – і все прекрасно,

Любов у серці процвіта,

А сонце світить ясно-ясно

І всіх довкола зігріва.

А я живу – і сонце в серці,

І Бог в душі моїй віта.

Усе проходить швидко-швидко,

І вже біда мене мина!

 

    Саме такими словами 7 жовтня розпочався тренінг «Станція  під назвою «ЖИТТЯ», у якому взяли участь учні 10 класу Муравлівської ЗОШ. Захід спрямований на профілактику суїцидальної поведінки серед підлітків. Актуальність обговорення цієї проблеми зумовлена тим, що суїцид залишається однією з провідних причин смерті в молодому віці. 

    «Суїцид не можна просто засуджувати – його потрібно зрозуміти і попередити» – такий принцип взято за основу  тренінгу. Під час тренінгу учні прослухали казку «Що таке життя?», активно висловлювали свої думки щодо сенсу життя, результативно виконали вправи «10 пунктів заради чого варто жити», «Допомога поруч», із задоволенням брали участь у  вправі-дослідженні «Емоційний термометр», «Добрий чарівник» та ін.  Всі учасники були активними у заході, ніхто не залишився осторонь.

    Наприкінці тренінгового заняття старшокласники спільно зазначили: «Життя – це подарунок, великий подарунок. У світі немає нічого більш цінного, ніж життя. Життя- це скарб, треба берегти його» .

 

                                                                                               Тимофєєва С.І., психолог школи


                             Тренінг «Ми проти булінгу!»

     Проблема булінгу в учнівському середовищі залишається досить актуальною на сьогодення. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо .

    5 жовтня 2020р у Муравлівській школі з учнями 7 класу проведено тренінгове заняття з протидії булінгу  «Ми проти булінгу» (заняття проводила Тимофєєва С.І., психолог школи). Під час заходу учні з’ясовували мотиви учасників булінгу, його форми та компоненти. У груповій формі учні активно пропонували шляхи запобігання ситуації шкільного насилля та ділились власним життєвим досвідом.

 

                                                                                               Тимофєєва С.І., психолог школи


ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ МУРАВЛІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ
14 вересня 2020р. в Муравлівській школі стартувала предвиборча кампанія. На пост президента школи було висунуто три кандидатури: Мусульбас Єлизавета (11 кл.), Загорський Кирило (7 кл.), Стариш Іван 11(кл.).
25 вересня більшістю голосів був обраний президент учнівського самоврядування Муравлівської ЗОШ - Мусульбас Єлизавета Володимирівна.


 РАЙОННА АКЦІЯ "ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ"

21 вересня 2020 року в Муравлівській ЗОШ пройшла районна акція "Щедрість рідної землі". Учні школи та їх батьки прийняли активну участь та підготували різноманітні поробки із природного матеріалу.
Учні 4 класу презентували "Куточок хліба".
Учнями 11 класу були проведені дослідницькі роботи та виготовлені проекти з природоохоронної теми.
Дякуємо всім дітям та батькам за участь у виставці.



                            Тренінг  «Стрес і прийоми його регуляції»

   Сучасний світ – динамічний та швидкий, що вимагає від людини постійно змінюватися, прилаштовуватися, «ловити хвилю» викликів.  Це не завжди відбувається непомітно для психіки та емоційного стану. Ні для кого не є секретом, що стресовий стан  стає джерелом неприємностей, поганого стану людини та подекуди серйозних хвороб. Що ж таке стрес, який він буває, як протистояти йому та впоратися  з ним? Про це говорили в Муравлівській школі 23 вересня 2020р під час тренінгу з учнями 7  класу. У цікавій формі спілкування та гри діти вчилися розпізнавати стреси,  обирати правильні методи подолання, вивчили вправи на зняття емоційного напруження.  
     Австрійський психолог Ганс Сельє переконаний: люди не повинні й не можуть уникати стресу. Але можуть використовувати його та насолоджуватися ним, якщо краще пізнають його механізми та вироблять відповідне ставлення до життя… Тож бажаємо усім
, навчитися бачити приємне і корисне навіть у стресових ситуаціях.

                                                                                          Тимофєєва С.І., психолог школи


КОНКУРС МАЛЮНКІВ ТА ПЛАКАТІВ "КОНВЕНЦІЯ ООН ОЧИМА ДІТЕЙ"

       Згідно з річним планом Муравлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 21 вересня пройшов конкурс малюнків на тему "Конвенція ООН очима дітей". Учні 1-11 класів прийняли активну участь у конкурсі. Щиро дякуємо всім учням, а також класним керівникам та батькам за допомогу у проведенні конкурсу.

      Права дітей - цінність громадянського суспільства!


                 ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ

В рамках проекту "World Cleanup Day" 19 вересня учні Муравлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів приєдналися до Всесвітнього дня прибирання.  Дякуємо всім учням та вчителям за участь в акції.
ЧОМУ ВАРТО ВИЙТИ НА ПРИБИРАННЯ?
За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, а це приблизно по 800 грамів на одного землянина. Переважна більшість відходів розкладається дуже довго. До прикладу, поліетилен спочиває на дні водойм до 200 років, пластик – понад 500 років. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, миючі засоби та інші хімікати. А тепер тільки уявіть, якщо цю отруту питимете ви чи ваші рідні. Через сміття гинуть мільярди тварин. Одні застрягають у пластикових кільцях, інші ковтають предмети, треті отримують поранення. Причина може бути різна, але, закінчення часто для всіх однакове – тварини гинуть від перевтоми, спраги чи втрати крові.

Цей список можна продовжувати дуже довго, що свідчить про критичність ситуації, адже якщо ми продовжимо так смітити до 2030 року, людству потрібно буде ще додаткові 2 планети, щоб зберегти своє сміття. Настав час активних змін, час показати, що люди можуть ставати колосальною силою для руху до кращого життя.Кожному під силу зробити світ чистішим.

Соціально-психологічна служба



          Профілактика булінгу та насилля у шкільному середовищі

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною.

(Сааді)

    Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків. Запобігання та профілактика випадків шкільного насильства, булінгу є найважливішим завданням педагогів та психологів, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків.

  10 вересня 2020р у Муравлівській школі з учнями 10 класу проведено тренінгове заняття з протидії булінгу та насилля «Булінгу НІ! Знайди шлях зі складної ситуації» (заняття проводила Тимофєєва С.І., психолог школи). Мета заняття – навчити підлітків розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки  виховувати почуття  емпатії та переживання до людини.

     Під час тренінгового заняття підлітки  обговорили причини, які спонукають людину виступати в ролі агресора, спостерігача, жертви, прослухали інформаційні повідомлення, притчі. В ході вправи «Скринька безпеки» учні склали алгоритм безпечної поведінки в ситуації булінгу. А за допомогою вправи «Шлях добра» десятикласники вчилися шукати та  прораховувати шляхи виходу зі складної ситуації. Також старшокласники коментували ситуативні вправи .

  Під час тренінгу кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему. Учні отримали пам’ятку, про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу.

 

 

                                                                                                Тимофєєва С.І., психолог школи




                                    Тренінг з протидії торгівлі людьми

   3 вересня  2020 року у Муравлівській школі було проведено тренінг з протидії торгівлі людьми з учнями 5 класу (проводила тренінг Тимофєєва С.І., психолог школи). Метою проведення даного заходу було надати інформацію щодо торгівлі людьми та показати актуальність даної проблеми, підвищити рівень знань учнів про проблему торгівлі людьми та її наслідки для людини .

   Під час  тренінгу учні дізналися про етапи торгівлі людьми та обговорили  причини, ознайомилися з інформаційними пам'ятками, виконали вправи «Асоціативний кущ», «Правда-неправда», «Будинок», почули історії з життя, розмірковували над проблемним питанням: «Що кожен з нас може зробити для вирішення даної проблеми»

   У результаті проведеної роботи учасники тренінгу отримали інформацію про те, що ж таке торгівля людьми, як розпізнавати дане явище і наскільки важливою сьогодні є дана проблема. Учні 5 класу  зробили необхідні висновки і здобули необхідні знання з даної проблеми.

 

                                                                                         Тимофєєва С.І. психолог школи



30 ЛИПНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

   Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

  Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення.

   Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

   Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. І все-таки постраждалим жінкам психологічно дещо простіше, ніж чоловікам, розповісти, що з ними сталося. А постраждалих чоловіків, стає дедалі більше, але вони соромляться звертатися до спеціальних служб.

   Серед постраждалих не лише молодь. Тут немає вікових обмежень. У бродяжництво та жебракування, наприклад, втягують як дітей, так і літніх людей.

   Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

   Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність.

   Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

    Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

   Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

- нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас;

- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту;

- якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. А також пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону. Це може стати причиною Вашого ув’язнення або депортації (видворення з країни);

- не забудьте з'ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, - звертайтесь до представників посольств своєї країни;

- скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;

- зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон;

- не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

   Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

  З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми  працівниками соціально-психологічної служби Муравлівської школи була проведена інформаційна кампанія, метою якої є привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблеми торгівлі людьми. Соціальний педагог та психолог школи  виклали на офіційний сайт закладу (зокрема і на сторінку психолога), на платформу шкільного Сlassroom  різноманітну тематичну інформацію:  

на офіційному сайті  стаття «30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми»;  -  В шкільному Сlassroom  відеоролики до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми; -В телефон. режимі, Viber, Messenger розповсюджено електронні буклети "Не стань жертвою торгівлі людьми"; 

- Запропоновано учням переглянути фільм «Станція призначення – життя»(сторінка психолога)

                                                                                                      Соціально-психологічна служба школи

свято 8 березня


             Дві нові техніки рукоділля за декілька місяців вивчили учні одинадцятого класу на уроках трудового навчання та виготовили вироби, використовуючи ці техніки. Стрінг-арт це вид хенд-мейд мистецтва, який полягає в малюванні нитками, які натягують на цвяхи на дошці, нитки створюють картину.

       А ниткографія це «малювання нитками» за допомогою ниток та клею. Для виготовлення картин в той чи іншій техніці можна використовувати нитки муліне, акрилові нитки, бавовняну пряжу.  Якщо обирати цвяхи то бажано, щоб вони були маленького розміру.

      Ці техніки різні за виготовленням, але однаково цікаві для дітей і дорослих. Вони заспокоюють та надихають.  Картинами можна прикрасити інтер’єр або зробити у подарунок.

 Вчитель трудового навчання

Муравлівська ЗОШ І-ІІІ ст..

Зазуліна Надія

 

 


Яке прекрасне рідне слово!

«Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє явнє життя i своï сподiванки, розум, досвiд, почування»

 (Панас Мирний)

       На цьому тижні в Муравлівській ЗОШ пройшов тиждень «Рідної мови». Вчитель російської мови та літератури Кірсанова Наталя Аврамівна провела низку заходів присвячених російській мові, яка є рідною мовою для багатьох учнів нашої школи. Хто був присутній на уроках Наталі Аврамівни знає, як вона полюбляє російську мову і як цікаво вона доносить до дітей творчість величних класиків. Неначе ти за один урок побував у подорожі скрізь час і познайомився з героями улюблених видань.  Наталя Аврамівна дуже багато часу приділяє роботі з обдарованими дітьми серед яких Щокін Василь, Наумова Жанна та Дехтяренко Дар'я. Ці діти щорічно приймають участь у конкурсі читців «Чисті роси».

       П’ятий клас на цьому тижні здійснив подорож літературними казками. Саме з казок починається знайомство маленької людини з рідним словом. Саме з казок дитина дізнається про добро і зло, перше  кохання та дружбу.

        В шостому класі пройшов бліц - турнір для знавців російської мови та літератури.

       Восьмий клас прийняв участь у літературно-мовній грі «Найрозумніший», де діти могли продемонструвати свої знання з російської мови.

Педагог – організатор

Муравлівської ЗОШ

 

Зазуліна Надія


АКЦІЯ "ЗИМУЮЧІ ПТАХИ"


Заходи з профілактики суїциду

Особливою проблемою в Україні є підліткове самогубство. За останні роки різко збільшилася кількість самогубств серед дітей 5-14 років. Надзвичайно високий рівень самогубств відзначається серед підлітків та молоді, що навчається. Але якщо вчасно помітити зміни в поведінці дітей і надати допомогу, ризик суїциду можна значно зменшити.

   Першочерговою умовою попередження самогубств серед учнів є ретельне психолого-педагогічне виявлення дітей, чиї особистісні риси створюють підвищений ризик суїциду, тому соціальнй педагог школи (Коваленко Ю.В.) та практичний психолог (Тимофєєва С.І.) серед учнів 5-11 класів проводили діагностику суїцидальних тенденцій.

   Також  практичний психолог Тимофєєва С.І. для учнів 7 класу  провела тренінг «Жити – це здорово». Мета тренінгу: формування позитивного сприйняття себе й оточення; підвищення самооцінки, формування життєвих цінностей; зміцнення вольових якостей під час подолання труднощів та перешкод.

    Під час заняття учні вчилися визначати позитивне один в одного, говорити компліменти (Вправа «Позитивчик»), обговорювали цікаві повчальні, мотивуючі притчі («Цінність часу», «Колодязь»), за допомогою вправи «Цінності»учасники тренінгу усвідомили  особисті життєві цінності, сформували відповідальне ставлення до власного здоров’я та життя. А після перегляду презентації «Жити – це здорово!» учні остаточно зрозуміли, що треба цінувати життя і пам'ятати: ЖИТИ – ЦЕ ЧУДОВО!

 Тимофєєва С.І, практичний психолог школи

 


ВсеукраЇнський тиждень права

З 9 по 13 грудня 2019 року у Муравлівській школі проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого  підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

Долучилася до проведення правового  тижня і соціально-психологічна служба школи.

Практичним психологом та соціальним педагогом було проведено анкетування  "Мої права та обов'язки" (5-11кл). Практичний психолог провела тренінгові заняття: "В країні прав"(5кл), "Знаємо свої права-виконуємо обов'язки"(7кл), "Права людини-найвища цінність"(8кл). Соціальний педагог оновила інформацію на стенді "Права дитини". Провела лекції  серед учнів старшої школи на тему  "Права підлітків».

Усі проведені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки; подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки. 

 

Тимофєєва С.І., практичний психолог школи


ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

  «Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом  в Муравлівській школі пройшов тиждень  профілактики та боротьби зі СНІДом . Соціально -психологічною службою проведено низку просвітницьких заходів з учнями школи:

1. Оформлено виставку інформаційної літератури "Знати, щоб жити".

2. Анкетування "Я знаю, що ВІЛ/СНІД..." (серед учнів 8-11класів, психолог Тимофєєва С.І.)

3. Тренінг " ВІЛ/СНІД . Знати. Запобігти. Жити . (з учнями 7 класу, психолог Тимофєєва С.І.)

4. Тренінг "Ми за здоровий спосіб життя!" (5кл, психолог Тимофєєва С.І)

5.Бесіди "СНІД-загроза  людству" (6, 8кл, соціальний педагог Коваленко Ю.В.)

          Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від  цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

     Учнів закликали пам’ятати, що їх життя в їх руках. І потрібно зробити  все можливе, щоб проблема ВІЛ/СНІДу не завадила  майбутньому  кожного .

 

Тимофєєва С.І., практичний психолог школи


тиждень малят

У цьому році МО початкових класів запланувало незвичайне святкування Тижня малят у Муравлівській ЗОШ. Вчителі вирішали організувати тиждень так, щоб учням надовго запам’ятався цей тиждень.

І все почалося з понеділка…….

 

Рано вранці всі учні початкових класів вітали один одного яскравою усмішкою та пропонували з ними обійматися.  Цю  ідею  підхопили всі школярі нашої школи і із задоволенням обіймали один одного. 

Вівторок  приніс нове  завдання: оформити «Галявину позитиву».  Творча малеча  працювала із задоволенням. Діти пропонували різні варіанти, а згодом почали працювати.

1клас виготовляв казкових комах.(кл.кер.Тимофєєва І.С)

2 клас - сонечко із побажаннями ввічливості.(кл.кер. Тимофєєва О.Ф.)

3 клас - квіти щастя.(кл.кер. Феклістова Л.І.)

4 клас - метеликів позитиву.(Фарманова С.Р)

 

Наприкінці дня у коридорі  з'явилась ось така «Галявина позитиву».

Середа була самим веселим днем, тому що для учнів-малят учениця 10 класу  Гуцу  Владислава  влаштувала флеш-моб «Танцюй разом з нами». 

Четвер був об'явлений Днем добра. Учні разом із класними керівниками виготовляли листівки добра та робили добрі справи. 1клас виготовив Листівки добра та подарував учителям нашої школи. 

Останній день учні 1-4 класів змагалися у конкурсі «Сучасна гра-конструктор Лего». Команди класу отримали завдання: скласти рухомий вид транспорту. За визначений час (5 хв.) діти впоралися із завданням і із задоволенням демонстрували свої роботи.

 


Триває акція "16 днів проти насилля" в Муравлівській школі

  З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у Муравлівській ЗОШ проводяться заходи у рамках акції «16 днів проти насильства». 

Проведена лінійка "Долонька до долоньки" (педагог-організатор Наумова М.П.)

    Соціально-психологічною службою школи була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Особлива увага під час проведення акції приділялась питанням домашнього насилля. Адже сім‘я – це те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту.

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»  в школі  розпочалася із створення інформаційного стенду "Я проти насилля. А ти?" (психолог Тимофєєва С.І.). Було оновлено стенд "Права дитини"(соціальний педагог Коваленко Ю.В.). Соціальний педагог та психолог провели анкетування  серед  учнів середньої та старшої школи "Насилля поруч". Учні  5-11класів  залюбки  долучалися до акції "Синя стрічка" (психолог Тимофєєва С.І.). Соціальним педагогом  Коваленко Ю.В. проводилися бесіди  "СТОП насиллю в учнівському середовищі" (серед учнів 5-11кл). Також соціально-психологічною службою школи заплановано :

1.Тренінг "Проблема насилля та жорстокості стосується кожного" (6кл,психолог)

2. Бесіди з молодшими школярами  "Ми за життя без насилля" (соцпед)

Коваленко Ю.В., соціальний педагог

Тимофєєва С.І., практичний психолог школи