Селище Муравлівка було засноване в 1813р. російськими –старообрядцями на правому березі озера Китай, на тому місці, де існувало татарське селище Дірекю. Назва села походить від прізвища головного керівника переселенців Муравльова.

Муравлівська школа  існує  , з офіційних документів  , з 8 листопада               1870 року. Це була 4-х  річна  церковно – приходська  школа з румунською мовою навчання. В класах було по 10- 12 учнів.Учні навчалися в пристосованих приміщеннях.

 Нове приміщення Муравлівської  школи збудоване в  кінці 20 рр ХХ ст.. за рахунок комунальних коштів мешканців села Муравлівка. В 1936 році нова школа була напівготова: чотири класні кімнати , вчительська, директорська, коридор. В цей час обов*язковим було чотирикласне навчання. Всі учні перших, других, третіх, четвертих класів отримували освіту у новій школі на румунській мові. Директором школи був Маброматіс Микола Христофорович, за національністю грек. З села Муравлівка вчителями працювали Наумов Лев Кузьмич та Московський Анікай Маркович.    Наумов Л.К. в кінці 40 рр поїхав працювати до Молдови директором школи , помер на початку  90р.р. Московський А.М. мріяв жити і працювати в Муравлівці, але доля розпорядилася по–своєму…

   1940 році до Бессарабії прийшла радянська влада. 1 вересня 1940року була повністю відкрита нова Муравлівська семирічна школа. Так як             Маброматіс Н.Х., як колишній директор румунської школи був репресований Радами, директором школи був призначений Колесников Микола Федорович.

    Радянська влада протрималась в Муравлівці всього рік. В 1941 році на територію села знову повернулися румуни. Директором школи був призначений Московський Анікай  Маркович, який одружився на румунці Лаурі. В 1944році з приходом Рад в Муравлівку,  Московський разом зі своєю родиною емігрував до Румунії, боючись переслідувань. І директором школи був призначений Литвинов Іван Федорович, який приїхав працювати до школи мовознавцем. В Муравлівській школі Литвинов пропрацював два роки, після чого поїхав у м. Білгород-Днестровський, де довгий час працював директором педагогічного училища.

   На початку 40р.р. вчителями в Муравлівській школі  працювали Міськов Пилип Амбросійович, Вілінська Тіна Володимирівна, Драмашко Христофор Миколайович, Кострицький Анатолій Опанасович, Мотняк Анатолій Власович.

  По Суворовському районі ,який входив до складу Ізмаїльської області, в 1945-1946р.р. налічивалося дванадцять семирічних шкіл, у тому числі  і Муравлівська. В обласному архіві м Ізмаїла зберіглися накази Суворовського районного відділу народної освіти з 1946-1947 нав.р. Завідуючим РВО на той час був Палій Федір Терентійович. За даними сільських рад 1946року неграмотних та малограмотних по району було 6579 чоловік, охоплено навчанням було 2306 чоловік. Для боротьби з неграмотністю в районі були організовані лікбези для дорослих. В Муравлівці лікбезники були розбиті на невеликі групи, які збиралися вдома  у вечірній час три рази на тиждень. Для дітей сиріт шкільного віку була виділена грошова допомога по району  в сумі 7140 карбованців. Крім того  купувалась необхідна одежа, забезпечувались діти постолами. В Муравлівській школі було організовано одноразове гаряче харчування для всіх дітей.

    Проводилась боротьба з дитячою безпритульністю та злочинністю. У зв’язку з цим 45 дітей сиріт района були оформлені в дитячі будинки, які знаходилися в селі Старі Трояни і в селі Утконосівка.

    Літом 1947 року за наказом РВО були організовані дитячі сезонні майданчики за рахунок радгоспів з ціллю оздоровлення дітей. Недалеко від Муравлівки на березі озера Китай в селі Комишівка був відкритий піонерський табір на 75 чоловік. У ньому відпочивали і Муравлівські діти з малозабезпечених сімей, діти у яких загинули батьки на війні.

    В 1947 році згідно наказу інспектора Міністерства просвіти товарища Єсауленко про відсторонення директора Муравлівської неповної середньої школи товарища Загорського Степана Костянтиновича від займаємої посади, виданий наказ про призначення директором школи села Муравлівка Міняйло Андрія Степановича, колишнього завідуючого Старотроянською початковою школою . Багато років і творчих сил віддав школі молодий директор, вчитель історії. Тепло і сердечно згадують про нього і вчителі і його учні.

   Йшли роки… Учні, які бажали отримати середню освіту, ходили пішки в Суворово та Старі Трояни на уроки до школи. В 1957-1958нав. р. був відкритий восьмий клас, але бажаючих отримати повну середню освіту в селі зростало. Тому в 1966-1967 н.р. при Муравлівській школі була відкрита десятирічка . З двох восьмих класів у дев’ятий клас було набрано 32 учні. В 1968році був перший випуск десятикласників у складі 29 чоловік  . Директором Муравлівської школи в той час був Тимофєєв Яків Семенович. Відкрити десятирічку було непросто , але Якову Семеновичу дуже допомогли вирішити цю проблему Дубовий Павло Прокопович, голова Ізмаїльського райвиконкому, і заступник голови райвиконкому Кудлай Поліна Степанівна.

   Учнів в Муравлівці було багато. Навчання проходило в три зміни. Зранку уроки були для 5-10 класів. Після обіду працювала початкова школа. А увечорі були заняття у вечірній школі. Ось чому в 1970 році почалось будівництво нової школи на 450 місць. У зв’язку з тим , що радгосп був невзмозі закінчити будівництво шкільного приміщення, держава виділила свої кошти. Крім цього держава виділила 50000 карбованців на придбання шкільного обладнання.

    Директор школи Тимофєєв Яків Семенович самостійно підбирав і завозив до школи парти, шкільні дошки, були придбанні телевізори, магнітофони, кіноапарат, діапроектори, кодоскопи, програвачі…

    Транспорт для придбання різного обладнання виділяв радгосп. 8 березня 1978 року нова школа гостинно розкрила свої двері для всіх бажаючих навчатись.

 З 1968 року по 2008 рік Муравлівською  ЗОШ було випущено з середньою освітою 739 учнів. Закінчили школу зі срібною медаллю «За досягнення у навчанні» Ліпілін Павло Федорович /1968р./, Федорова

Поліна Карпівна /1968 р./, Іванова Лілія Миколаївна/1996р./, Феклістова Юлія Василівна /2004р./, з золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» - Афанасьєва Ірина Олександрівна /2007р./, Гончар Ірина Станіславівна /2008р./.

З 2004 року по 2019 рік директором Муравлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів була Тимофєєва Раїса Павлівна

Зараз школа має статус :

 Муравлівський заклад загальної середньої освіти Саф'янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області. Директором працює Дехтяренко Яна Михайлівна.