Торгівля людьми  - грубе порушення прав громадянина


свято "Осені"

14 листопада у нашій школі було проведено щорічне традиційне свято осені для учнів початкової школи. Цьому передувала велика організаційна підготовка. Учні 7 класу святково прикрасили актову залу. 1-4 класи разом з класними керівниками готували номери художньої самодіяльності. Прозвучали пісні «Осінь, осінь – чудова пора» 4 клас, «Що нам осінь принесла» 3 клас, «Ходить гарбуз по городу» 2 клас і завершив свято «Парад овочей» 1 клас. Конкурсну программу допомогла провести Дехтяренко Даря учениця 8 класу. Цікавості і азарту учням додавали ігри та загадки.

Для дітей виступив вокальний ансамбль під керівництвом Тимофєєвої О.Ф.

Не залишилися байдужими і батьки, вони надали необхідну продукцію для свята. Ми вдячні батькам за допомогу.
Всі присутні отримали великий заряд позитивних емоцій і сфотографувалися на пам'ять про цей день.

 

Педагог-організатор Наумова М.П.



тиждень української мови

З 4 листопада по 8 листопада По Муравлівській школі проходив Тіждень української мови, присвяченому Дню    писемності. Протягом тижня проводились різні заходи.

Серед учнів 5-11 класів пройшов «Інтелектуальний марафон» (турнір розумників), який складався з декількох етапів:

«Бліц – опитування», «Про що йдеться» (асоціації), «Ти редактор», «Розшифруй вислів», «Пантоміма», «Розшифруй ребус». В цьому марафоні перемогу отримала учениця 11 класу Кокош Влада.

У 7, 11 класах була проведена лінгвістична гра «Мудре слово», де змагалися між собою дві команди за такими завданнями: -«звукограй», «продовж прислів’я», «сюрприз»

Перемогу отримала команда Кокош Владислави 11 клас та Тітаренко Руслани 7 клас.

Були підготовлені виступи – презентації учнями 11 класу (Тимофєєв Данило, Кокош Влада, Бондарь Анна)

     7 листопада проведено перший (шкільний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому (відповідно до Положення) взяли участь учні 3-11 класів, в кількості 18 учасників

 

 

Вчителі української мови та літератури Л.І.Дмитрієва та М.П.Наумова


Лялька- мотанка – оберіг українського народу

Захист проекту «Лялька-мотанка» пройшов в 6 класі на уроці трудового навчання в Муравлівській загальноосвітній школі. Це один із найдрівніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляті, у скриню із рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини.  Учні нашої школи полюбляють виготовляти ляльок - мотанок. Тим самим  вони ближче знайомляться з історією українського народу, його обрядами та звичаями. Також при виготовленні ляльок проходить знайомство з натуральними тканинами, так як ляльки виготовлялись тільки з простих тканин. Учні  вчаться робити своїми руками прикраси для ляльок. В цьому проекті  клас працював в командах і кожна група виконала цілий набор ляльок, які мають різне призначення. Це і «Лялька - Багаторучка» - яка виготовлялась на допомогу господині, «Лялька – Наречена» - виготовлялась для молодої дівчини, щоб вона добре вийшла заміж, «Лялька – Трав'яничка» мала зберігати духмяні та лікарськи трави. Діти виготовили дуже гарних і цікавих ляльок. Їм сподобалось працювати у команді. А зразок пано з ляльками виконала  для 6 класу – учениця 8 класу Буркан Злата.

Вчитель трудового навчання

Муравлівської ЗОШ

 

Зазуліна Надія.


Ландшафтний дизайн в класній кімнаті

Таку назву мав проект по трудовому навчанню у учнів 8 класу. Діти вчились висаджувати  міні-сад на столі в  своєму кабінеті. Цей проект був новим для учнів і тому дуже захопив їх. Спочатку діти  навчились проектувати міні-сад на ватмані, враховуючи усі деталі. Далі вони пройшли майстер клас від вчителя по висаджуванню рослин та квітів. Вивчили якими якостями повинен володіти грунт. Також діти дізнались, що розрізняють декілька видів та стилів ландшафтного дизайну. А саме: класичний стиль,романтичний стиль, модерн, кантрі, італійський садовий стиль, голландський садовий стиль, французький садовий стиль, російський садовий стиль, англійський садовий стиль, німецький садовий стиль, американська мрія, японський садовий стиль, садовий стиль каменів.

Для своїх проектів діти обрали суміш японського садового стилю з італійським. І почали виконувати саму приємну частину роботи компонувати сад в міні плошках та ящиках. Учні розділились на дві команди і обидві підійшли з творчістю до виконання завдання. Їм сподобалося працювати з квітами та грунтом. Тому надалі вирішили оформити пришкільну ділянку.

Вчитель трудового навчання

Муравлівської ЗОШ

 

Зазуліна Надія


Пятого листопада  пройшов урок –презентація  з основ здоровя  в  6  класі на тему «Харчовий раціон. Українські страви».  Дану Ірина  презентувала  вареники з сиром,  розповіла  про  походження  та   начинки, які   користуються  в  Україні  найбільшим  попитом.   Загорський  Кирило  зізнався  , що  деруни  робила  його  мама,  а  він  тільки  допомагав.  Тепер  ми  знаємо , що  це  його  улюблена  страва  і  він  чітко  знає  рецепт приготування.  Іванов Андрій  приніс  запашне сало з  часником.  Хлопчик  розповів про  наші  традиції  вживання  різних  страв  із  салом.  Коцофан Ольга  принесла  цікаву  розповідь - презентацію  про  борщ,  а  от  борщ  у  банці  приніс  Рома  Тофан. Краснобаєва Ольга  принесла  власноруч  приготовані  млинці,  а  Рожнатова  Ганна – галушки  зі сметаною.  Цікаву  подачу  своїй  страві  приготувала  Наумова  Жанна.   Дівчинка принесла  холодець  з  хроном,  але перед  тим, як  представити – загадала загадку про холодець,  розповіла про те, з чого традиційно він вариться  та  з  якими приправами подається.  Севастьянова Дарина    принесла картоплю по – селянськи зі спеціями,  а  Шевченко  Віка – картопляники.  Діти все   куштували,  розповідали  про  свої  улюблені   страви  та  дійшли  висновку,  що  українська  кухня  окрім  того,  що   багата, корисна  ще  й  дуже  смачна.

 

Дехтяренко Я. М., вчителька  з основ здоров’я.


відкриття конкурсу ім.т.шевченка

 

10 жовтня в Муравлівській школі, з метою прагнення бути справжніми українцями, виховання почуття гордості за Україну, за її національного генія, відбулося відкриття Всеукраїнського конкурсу імені Тараса Шевченка. Учні 11 класу надали коротку інформацію про життя і діяльність Тараса Шевченка. Серед учнів 7-11 класів провели гру-квест «Чи знаєш ти Шевченка?» , на якій діти проходили такі етапи: «Скринька питань», «Шифрограма», «Озвуч картину», «Вкажіть назву твору», «Географічно-літературний Шевченко» 

Вчителі української мови та літератури

 

Дмитрієва Л.І., Наумова М.П.


день учителя


екологічний тиждень

Перший тиждень жовтня в Муравлівській ЗОШ пройшов  під гаслом «Прокинувся зранку – прибери свою планету». Учні школи приймали участь в районній акції  «Впорядкування природних джерел». В рамках якої наводили чистоту на прибережних зонах о.Кітай.  С кожним роком екологічна ситуація на березі озера стає гіршою. Дуже сумно, що люди, які вивозять та виносять  відходи  на берег не розуміють, яку шкоду вони завдають екології  села та озера. Коли діти почали прибирати прибережну смугу вони зрозуміли масштаби катастрофи: пляшки, метал, старі речі, розбите скло, старі предмети побуту. Для всього цього є місце на свалці. І почати змінювати ситуацію повинні в першу чергу люди, які живуть біля озера. Якщо кожен з нас почне сортувати відходи і вивозити їх в належне місце, зменшить користування поліетиленом – ситуація може змінитися в кращу сторону. Висновок був зроблений такий, що треба частіше виходити на берег з суботниками, щоб покращити стан озера.                                                                      Педагог-організатор

Муравлівської ЗОШ

                                                                                                                                                                       Зазуліна Надія


Місячник «Увага! Діти на дорозі»

В вересні в Муравлівській ЗОШ проходив  місячник «Увага! Діти на дорозі». В рамках цієї акції було проведено низку заходів. Проведені бесіди з учнями молодшої школи, інформаційні хвилинки з учнями середньої та старшої школи.  

В цьому навчальному році учні школи мали змогу вивчати правила дорожнього руху не тільки на вулиці а й у оновленому кабінеті інформатики, на сенсорній дошці. Малюючи правила дорожнього руху діти з радістю їх пригадували та вивчали. Кожен клас вивчив, та ще раз ознайомився з дорожніми знаками та їх значенням. Були обговорені різноманітні варіанти дороги до школи. Якщо є на дорозі пішохідний перехід або світлофор, або немає. Учні переглянули соціальні відеоролики про безпечне поводження на дорозі, керуючи велосипедом. Так як багато дітей до школи добираються на велосипеді.

Підготовка до «професії пішохід» починається в дитячому садочку, продовжується в школі, а потім все життя кожного дня надає нові уроки. Тому надзвичайно важливо, щоб отримані дітьми знання правил безпечної поведінки на дорозі закріпили ще й батьки.

Пам’ятайте! Порушник Правил дорожнього руху не тільки наражає на небезпеку себе, а й ставить під загрозу життя інших людей.

Педагог-організатор

Муравлівської ЗОШ

Зазуліна Надія

 


День миру у школі


Перший дзвоник

Олімпійський тиждень

Останній дзвоник



посади дерево



День святого Валентина